مجله گردشگری

تخفیف هتل ها برای مسافران تابستانی

رئیس جامعه هتلداران ایران علاوه بر اعلام خبر تخفیف ۱۰ تا ۵۰ درصدی هتل های کشور، به مسافران تابستانی گفت: هتل های سراسر کشور در طول تابستان ۱۳۹۸ افزایش نرخ ندارند.

جمشید حمزه‌زاده رئیس جامعه هتلداران ایران گفت: یکی از سیاست‌های ما برای ارائه خدمات بهتر به مسافران، ارتقای کیفیت خدمات بود. ماه مبارک رمضان فرصتی برای رفع نواقص هتل‌ها بود و خیلی از هتل‌ها برای بازسازی و نوسازی در این ماه پذیرش مسافر کمتری داشتند.

وی افزود: هدف ما این است که انشاءالله تابستان خوبی داشته باشیم و هتل‌ها بتوانند خدمات را با کیفیت مناسبی به مسافران ارائه کنند که در نهایت باعث رضایت مهمانان باشد. در این میان هتل‌های برخی از استان‌ها تخفیف‌هایی را لحاظ می‌کنند و برخی دیگر به شکلی دیگر در جهت ارائه خدمات مناسب به مسافران گام برمیدارند.

رئیس جامعه هتلداران ایران در خصوص میزان تخفیف هتل‌ها به افرادی که در تابستان ۱۳۹۸ به سفر می‌روند، اظهار داشت: هتل‌های سطح کشور در تابستان ۱۳۹۸ از ۱۰ تا ۵۰ درصد تخفیف را برای مسافران درنظر گرفته‌اند البته هتل‌های برخی از استان‌ها هم هیچ تخفیفی را درنظر نگرفته‌اند.

حمزه‌زاده در پاسخ به این سؤال که سفر به کدام استان را برای تحقق یک سفر ارزان به مردم پیشنهاد می کنید، گفت: انجام ارزان‌ترین سفر به نوع خدماتی که از آن‌ها استفاده خواهد شد، بستگی دارد با این حال به نظر می‌رسد استان‌های جنوب ، شرق کشور و مرکزی بیشترین تخفیف را نسبت به استان‌های شمال غربی و غرب کشور دارند و این امر می‌تواند در میزان هزینه سفر اثر بگذارد.

محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه‌های کشور نیز، برنامه کاری موزه‌ها در تابستان ۱۳۹۸ را تشریح کرد و گفت: ما برنامه‌هایی که برای تابستان داریم را معمولا در نیم سال اول می‌گنجانیم که یکی از این برنامه‌ها افزایش ساعت کار موزه‌ها است و آنها تلاش می‌کنند که در کنار برنامه‌های جاری، برنامه‌های جانبی هم داشته باشند البته برگزاری نمایشگاه‌ها و برنامه‌های جانبی همیشه در دستور کار موزه‌ها قرار دارند.

وی اظهار کرد: اگرچه موزه‌ها در سطح دنیا معمولا یک روز هفته را تعطیل هستند، اما موزه‌های ما در همه روزهای هفته باز هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آرتا اطلس‌چی
نویسنده

دیدگاه شما چیست؟

بدون دیدگاه