مجله گردشگری

قطار تهران وان به راه افتاد

بالاخره انتظار به پایان رسید و قطار تهران وان در ریل قرار گرفت. از این پس کسانی که قصد سفر به ترکیه را دارند، می توانند از طریق قطار به این کشور سفر کنند.

اگر از سفر هوایی به استانبول خسته شده اید و یا دوست دارید شیوه جدیدی برای سفر به ترکیه را امتحان کنید، می توانید قطار تهران به وان را تجربه کنید که به تازگی راه اندازی شده است. اخیرا شرکت رجا خبر داده که در راستای توسعه همکاری های کشورهای منطقه و گسترش صنعت ایرانگردی و جهانگردی، با همکاری راه آهن های ایران و ترکیه، قطار بین المللی تهران-وان را راه اندازی کرده است. محمد رجبی، مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا در خصوص راه اندازی قطار بین المللی تهران-وان شرکت رجا گفته است: در حال حاضر قطار تهران- تبریز – وان ساعت 9:30 صبح روز دوشنبه از تهران حرکت کرده و شامگاه همان روز به شهر تبریز می رسد.

وی افزود: قطار یاد شده از ایستگاه تبریز نیز مسافرگیری و ساعت 22:30 به سمت ایستگاه مرزی رازی حرکت می کند.

رجبی خاطرنشان کرد: مسافران در ایستگاه رازی از قطار پیاده شده و تشریفات گمرک و گذرنامه (خروج از ایران) را انجام می دهند، سپس قطار به سمت ایستگاه مرزی کاپیکوی در راه آهن ترکیه حرکت کرده و در این ایستگاه نیز مسافران از قطار پیاده شده و تشریفات گمرک و گذرنامه را انجام خواهند داد و براساس توقفات مرزی و تشریفات اعلام شده در هر ایستگاه، حدود دو ساعت این مراحل طول می کشد.

مدیرعامل رجا گفت: قطار پس از حرکت از ایستگاه کاپیکوی حدوداً ساعت 8:00 صبح روز سه شنبه به وقت ترکیه وارد ایستگاه مقصد یعنی وان می شود که در مجموع مدت زمان انجام این سفر در مسیر رفت یا برگشت حدودا 24 ساعت است.

رجبی در زمینه روش های خرید بلیت افزود: امکان خرید بلیت این قطار از کلیه کانال های فروش بلیت قطار از جمله دفاتر فروش سامانه 1539 و سایت رجا امکان پذیر است.

مدیر عامل رجا در خصوص قیمت بلیت قطار تهران-وان گفت: قیمت بلیت قطار تهران- وان در حال حاضر با احتساب تخفیفات قابل ملاحظه نسبت به نرخ اصلی آنکه در جدول کرایه های مشترک راه آهن های خاورمیانه، در مسیر رفت یا برگشت (بلیت یکسره) به میزان 225 هزار تومان بزرگسال و 130 هزار تومان خردسال بوده که البته تخفیفات ارائه شده به صورت موقت است.

منبع: خبرگزاری مهر

آرتا اطلس‌چی
نویسنده

دیدگاه شما چیست؟

بدون دیدگاه