مجله گردشگری

علاقه مندان مولانا رکورد زدند!

تعداد بازدیدکنندگان از موزه ی مولانا در قونیه ۲۳ درصد نسبت به سال پیش افزایش داشته است. ۳ میلیون و ۴۶۴ هزار بازدیدکننده رکورد جدید و قابل توجهی ست. 

موزه مولوی (موزه مولانا) در قونیه از مهمترین جاذبه های گردشگری و بناهای تاریخی ترکیه به شمار می‌رود. این موزه سالانه حدودا یک و نیم میلیون گردشگر و بازدیدکننده را از نقاط مختلف دنیا به سوی خود جذب می‌کند. علاقه‌مندان موزه مولوی می‌توانند در قالب تور خارجی و تور داخلی ترکیه به شهر زیبای قونیه سفر کنند و از خانه بزرگترین شاعر و عارف دنیا دیدن کنند.

بعد از گذر سال‌ها قسمت‌های متعددی به موزه مولوی اضافه شده است. به طوری که در سال 1954 این موزه به طور رسمی به دراویش اجاره داده شد تا در آن به نواختن ساز و آواز و رقص سماع بپردازند. با این برنامه سیل عظیمی از گردشگران تور ترکیه راهی سفر به شهر قونیه شدند تا با آداب و رسم صوفی‌گرایانه و رقص‌های مذهبی که راهی برای رسیدن به خدا بود آشنا شوند و آنها را از نزدیک لمس کنند.

یکی از نکات قابل توجه در مورد موزه مولانا، معماری منحصر به فرد آن است. زیباترین بخش این ساختمان را می‌توان مناره سبز رنگ آن دانست که به شکل مخروطی طراحی شده است. برای ساخت این مناره از صدها سفال سبز رنگ استفاده کرده اند. جالب است بدانید که این مناره سبز و زیبا، امروزه تبدیل به نمادی از قونیه گشته است.

 

سارا محمدزاده
نویسنده

دیدگاه شما چیست؟

بدون دیدگاه