مجله گردشگری

معبد اژدها در تایلند

معبد وات سامفران یکی از عجیب ترین معابد تایلند است و هیچ شباهتی با هیچ کدام از معابد دیگر تایلند ندارد. این معبد عجیب و غریب با نمای صورتی رنگش و اژدهای عظیم الجسه ای که به دور آن کشیده شده است، یکی از عجیب ترین جاذبه های گردشگری بانکوک به حساب می آید و به قدری ظاهر متفاوتی دارد که هر توریستی با دیدنش در جا میخکوب می شود.

همچنین مجسمه های غول پیکر دیگری مانند لاک پشت های غول پیکر و همچنین یک بودای بزرگ برنزی در این معبد قرار دارد. در قسمت پایین این معبد و طبقات زیرین، معبد گنجینه هایی وجود دارد که البته برای بازدید عموم آزاد نیست، اما با این حال راهبان ساکن معبد اغلب با روی باز پذیرای بازدیدکنندگان هستند.

جالب است که بدانید ارتفاع معبد وات سامفران تایلند 80 متر انتخاب شده است تا یادآور طول عمر بودا یعنی 80 سال باشد! ساخت و ساز این معبد بزرگ و اژدهای عجیبی که به دورش کشیده شده است، 5 سال زمان برده است و امروزه محل تحصیل و تفکر راهبان آیین بودا به حساب می آید.

 

این معبد مکان بی‌نظیری دارد و گردشگران می‌توانند به‌راحتی به مجسمه‌ی اژدها نزدیک شده و جزئیات دقیق طراحی آن را از نزدیک مشاهده کنند. پس بازدید از این مکان شگفت انگیز را از دست ندهید.

سارا محمدزاده
نویسنده

دیدگاه شما چیست؟

بدون دیدگاه