مجله گردشگری

بهترین و بدترین فرودگاه ها، اگر شما همیشه دیر میرسید!

بعضی از مسافران عادت دارند در لحظات آخر به پرواز برسند. اما دیر رسیدن به پرواز ممکن است بسته به اینکه به کدام فرودگاه میروید ، روز شما را به یک فاجعه مسافرتی تبدیل کند.

به همین دلیل Financbuzz چهل و پنج مورد از شلوغ ترین فرودگاه های ایالات متحده را تجزیه و تحلیل کرد تا دریابد کدام یک از فرودگاه ها بهترین و بدترین گزینه برای دیر رسیدن است.

بعضی از مسافران عادت دارند که زودتر از موعد به فرودگاه میرسند و یا سر وقت. اما بعضی دیگر به دلایل مختلف منطقی مثل ترافیک و یا غیر منطقی مثل سنجش توانایی خود در دوویدن و گرفتن پرواز است که دیر میرسند. بله، خیلی از مسافران فقط به خاطر هیجانش است که دیر میرسند.

خوشبختانه بعضی از فرودگاه ها از دیر رسیدن مسافران چشم پوشی میکنند. این ها معمولاً فرودگاه هایی هستند که به داشتن گیت های امنیتی کوتاه و آسان معروف اند. در نتیجه مسافر به راحتی و با سرعت از گیت ها عبور میکند و به پرواز میرسد.

البته نه تنها میانگین زمان انتظار در گیت های امنیتی را اندازه گیری می کنند ، بلکه تعداد مسافران در حال عزیمت ، درصد عزیمت به موقع ، تعداد دروازه ها ، اندازه ترمینال و اینکه آیا فرودگاه خدماتی در دسترسی را ارائه می دهد یا خیر را نیز در نظر میگیرند. بنابراین فرودگاه هایی که فقط کمترین زمان انتظار در گیت های امنیتی را دارند ممکن است به بالاترین رتبه دست پیدا نکنند.

بهترین فرودگاه برای مسافران همیشه با تاخیر William P. Hobby Airport در هیوستن (در ایالت تگزاس - امریکا) است که میانگین زمان انتظار آن فقط 13 دقیقه و 46 ثانیه است. چهار فرودگاه دیگر در این رده عبارتند از :  Raleigh-Durham International Airport  در 14 دقیقه و 19 ثانیه، Nashville International Airport در 14 دقیقه و 11 ثانیه، Kansas City International Airport در 15دقیقه و 43 ثانیه و  San Antonio International Airport در 18 دقیقه و 8 ثانیه.

و اما بدترین فرودگاه برای این مسافران Newark Liberty International Airport است که زمان انتظار در گیت های امنیتی آن به صورت میانگین 33 دقیقه و 53 ثانیه است. چهار فرودگاه دیگر نیز با میانگین نزدیک به 30 دقیقه عبارتند از : Charlotte/Douglas International Airport ـ Minneapolis/St. Paul International Airport  ـ Orlando International Airport و Atlanta Hartsfield-Jackson International Airport .

دانستن زمان انتظار میتواند به مسافران همیشه با تاخیر یا همیشه به موقع کمک کند تا برنامه ریزی خوبی برای سفرشان داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا دیدن محل استقرار فرودگاه محلی خود به علاوه برخی نکات مفید در مورد به زمان پرواز خود ، به وب سایت Financbuzz مراجعه کنید.

منبع : travel and leisure

 

 

 

سارا محمدزاده
نویسنده

دیدگاه شما چیست؟

بدون دیدگاه