مجله گردشگری

ویزای هند

هند با نام رسمی جمهوری هندوستان (هندی: भारत गणराज्य؛ تلفظ: بْهَارَتْ گَنَرَاجْیَه) کشوری در جنوب آسیا است که پایتخت آن دهلی نو می‌باشد. هند از شمال غربی با پاکستان؛ از شمال با چین، بوتان، نپال و تبت؛ و از شمال شرقی با برمه و بنگلادش همسایه‌است. همچنین هند از باختر با دریای عمان و خلیج فارس، از خاور با خلیج بنگال، و از جنوب نیز با اقیانوس هند مرز آبی دارد.پهناوری هند ۳٬۴۰۲٬۸۷۳ کیلومتر مربع (هفتم در جهان و ۲ برابر ایران) است. بیشتر سرزمین هند پست و هموار است و رشته‌کوه هیمالیا که در شمال کشور قرار دارد باعث شده‌است که رطوبت و ابرهای باران‌زا به شمال آسیا نفوذ نکند و در نتیجه هند کشوری پرباران و مرطوب و دارای خاک بسیار حاصلخیز است. این موضوع باعث شده‌است که این کشور بتواند جمعیّت بسیاری را در خود جای دهد.جمعیت هند ۱٬۲۱۰٬۱۹۳٬۴۲۲ نفر است که دومین کشور پرجمعیت دنیا پس از چین به‌شمار می‌آید. بندر بمبئی (مومبائی) با جمعیتی نزدیک به ۱۴ میلیون تن، پرجمعیت‌ترین شهر هند است. هند بیش از سی و پنج شهر بزرگ با جمعیت بالای یک میلیون تن دارد. بمبئی، دهلی، کلکته، مدرس، بنگلور، حیدرآباد، اگرا، میسور، جی‌پور، گوا، پونا، بوپال، تریواندروم، سورات و کانپور از شهرهای مهم این کشور پهناور هستند.هند دارای تاریخ و فرهنگ بسیار کهن و پرباری است که به ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد می‌رسد. هند سرزمین نژادها، زبان‌ها، آیین‌ها، و فرهنگ‌های فراوان و گوناگون می‌باشد. در هند صدها زبان و هزاران گویش و لهجه وجود دارد. علاوه بر دو زبان هندی و انگلیسی که در قانون اساسی این کشور زبان رسمی اعلام شده‌است، ۲۲ زبان دیگر در یک یا چند ایالت موقعیت زبان رسمی را دارند.

هند از کشورهایی است که باید قبل از سفر به آن اقدام به دریافت ویزا کنید و اگر هدفتان از سفر به این کشور گشت و گذار است باید ویزای گردشگری بگیرید. با ویزای گردشگری فقط می توانید برای تفریح و گردش به هند بروید، با این ویزا نمی توانید در این کشور کار کنید و یا بیش از مدت اعتبار ویزا در هند بمانید. این ویزا را سفارت هند به متقاضیان می دهد و بعد از سفر به این کشور نمی توانید آن را تمدید کنید.از لحظه ای که این ویزا برایتان صادر می شود به مدت ۳ ماه دارای اعتبار است و در این مدت فرصت دارید تا سفر خود را انجام دهید. برای درخواست ویزا انگشت نگاری و گاهی هم مصاحبه گرفته می شود پس حتما باید خودتان در سفارت حضور داشته باشید.

برای گرفتن ویزای توریستی هند چه مدارکی لازم است؟
    فرم تقاضای ویزا: برای گرفتن ویزای هر کشوری اولین کار این است که فرم تقاضای ویزا را پر کنید. هر کدام از همراهان شما باید به طور جداگانه این فرم را در دو نسخه پر کنند و عکس خود را هم بر روی آن بچسبانند.
    شناسنامه ایرانی: از صفحه اول و دوم شناسنامه خود کپی تهیه کنید.
    پاسپورت: این پاسپورت باید ۶ ماه اعتبار داشته باشد و از صفحه ۱ تا ۵ آن کپی بگیرید.
    عکس: دو عکس رنگی با زمینه روشن و ۳*۴ که اخیرا آن را انداخته باشید. اگر اسم همراهانتان در پاسپورت شما آورده شده باید برای هر کدام از آن ها هم دوعکس رنگی همراه داشته باشید.
    مشخصات شغلی و سکونت: مدرکی که نشان دهنده شغل فعلی شما و آدرس محل زندگی و محل کار به طور کامل و دقیق باشد.
    بلیط رفت و برگشت به هند
    برگه رزرو قطعی هتل در مدت زمانی که قرار است در هند اقامت کنید
    فرم مشخصات فردی

 

برای صدور ویزای هند چقدر زمان نیاز است؟
از زمانی که مدارک خود را به بخش ویزای سفارت هند تحویل دادید معمولا ۲ هفته زمان نیاز است تا ویزا را به شما تحویل دهند.
برای دریافت ویزای هند چقدر باید هزینه کرد؟
زمانی که در حال تحویل مدارک صدور ویزا هستید باید مبلغ ۲۵۰ هزار تومان هزینه پرداخت کنید.

 

سفارت هند در کجا قرار دارد؟
سفارت هند در تهران- خیابان مطهری- خیابان میرعماد- پلاک ۴۶ قرار دارد.
تلفن:   ۰۲۱-۸۸۷۵۵۱۰۲-۵

رضا
نویسنده

دیدگاه شما چیست؟

بدون دیدگاه